Manja slova Veća slova RSS

>

TELEGRAM NGUSHËLLIMI I MINISTRIT ZENKA PËR VDEKJEN E PROFESOR BASRI ÇAPRIQIT

Datum objave: 16.01.2018 10:46 | Autor: PR služba

Ispis Štampaj stranicu


Me pikëllim dhe dhembje te madhe e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të prof.dr  Basri Çapriqit. Padyshim, profesor Basrija ka paraqitur shembullin më të mirë dhe më të kompletuar të një intelektuali  brilant,të një pedagogu të vërtetë dhe të një puntori shkencor  të palodhur.Ulqini humbi një ndër intelektualët më të më mëdhenj, por veprën e tij do ta ruaj dhe kultivoj si amanet  gjeneratave të reja.

Në keto çaste të vështira shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Çapriqi,kolegëve Akademik të Basriut si dhe gjithë popullit të Ulqinit.

MINISTRI

Mehmed Zenka